درباره من-سجاد حدادادی

سجاد خدادادی

نهایت موفقیت در نگاه جامعه، تحصیل در دانشگاه­‌های معتبر و کارمندی و مدیریت در شرکت­‌های بزرگ است. من نیز سال‌­ها این مسیر را دنبال کردم و با معتبرترین مدارک دانشگاهی در رشته های مهندسی و MBA، سال­‌ها فضای کارمندی و مدیریتی را در شناخته‌شده‌ترین شرکت‌­ها و سازمان‌­ها تجربه کردم. این تجربیات، بسیار ارزشمند بود و به من کمک کرد ضمن شناخت فضای کسب و کار و مهارت­‌های مدیریتی، استقلال مالی نسبی خود را بدست بیاورم، اما این چیزی نبود که من را راضی کند، چون در نهایت، تمام عمر من در ازای درآمدی محدود، صرف به حقیقت پیوستن اهداف بزرگ دیگران می‌­شد، بدون اینکه سهم قابل توجهی از نتایج آن داشته باشم!

برای همین تصمیم گرفتم به جای کار کردن “برای” دیگران، به دنبال خلق کسب و کار خودم باشم!  

اولین آشنایی من با بازارهای مالی در سن ۲۰ سالگی رقم خورد، جاییکه اولین بار به صورت جدی به بازار بورس وارد شدم. بعد از حدود ۲ سال فعالیت در بورس ایران در دوران دانشجویی، به دلیل عدم شفافیت در فضای بازار با آن خداحافظی کردم! پنج سال بعد از دریچه بازار آتی سکه، مجدد وارد بازارهای مالی شدم و به موازات آن، برای اولین بار با بازار فارکس آشنا شدم! ویژگی­‌های منحصر به فردِ بازار جفت‌ارزها، آنقدر جذاب بود که به من اجازه می­‌داد از هر گوشه دنیا و در هر زمان، فرصتِ خلقِ ثروتی بسیار زیاد را داشته باشم!
این همان چیزی است که من همیشه در زندگی به دنبالش بودم؛ آزادی زمانی، مکانی و مالی!

در شروع مسیر، هیچ شناختی از مقدماتی‌­ترین مفاهیم فارکس و استراتژی های ترید نداشتم و خیلی زود، بخشی از سرمایه کوچکی را که وارد این بازار کردم از دست دادم و مجدد وارد مسیر مدیریت شرکتی شدم، با این تفاوت که حتی یک لحظه از فکر این بازار بیرون نیامدم! در طول روز، حتی در تایم بین جلسات به بازار نگاه می‌کردم و در اوقات فراغت، ویدئوهای آموزشی را تماشا می­‌کردم و هر روز، بیشتر جذبِ این بازار می‌­شدم. پس از گذشت چند سال از فعالیت پاره وقت در فارکس، تصمیم گرفتم دقیقا مانند یک بیزینسِ تمام وقت به ترید نگاه کنم.

بازار مالی بین‌المللی، دنیایی با فرصت­‌های بی­نهایت برای افرادِ مصمم با ذهن­‌های آماده است و مسیر پیشرفت در آن، افت و خیزهای زیادی دارد و خدا را شکر می­‌کنم که امروز، پس از گذشت پنج سال، به صورت کاملا حرفه‌ای و تمام وقت در این بازار فعالیت می­‌کنم.

هدف من، به اشتراک گذاشتن نگاهم به زندگی و بازارهای مالی و آموزش تمام چیزی است که به قیمت سرمایه و عمر خود در دنیای ترید آموخته‌ام. باور دارم در راه این هدف، افراد زیادی که داستانی شبیه من را تجربه می­‌کنند می توانند با آموزش­ درست و حرفه‌ای، از سردرگمی و ابهام خارج شده و مسیر موفقیت در بازارهای مالی را بدون سعی و خطای بیهوده طی کنند و خیلی زود، زندگی رویایی خود را در آزادی کامل خلق کنند، به امیدِ خدا…